Jest najmniejszy, obsługiwany przez jedną osobę, nadaje się do krótkich przedstawień nie tylko w zaciemnionej przestrzeni sali, ze sztucznym światłem, ale także na ulicy za dnia, z wykorzystaniem światła słonecznego.

Zbudowany na wzór istniejących teatrów, używanych kiedyś przez wędrownych artystów występujących na placach miejskich. Scenografia, oraz wszystkie elementy schowane są "walizce", której wieko, otwarte w stronę widowni, służy jako ekran.

Mamy do dyspozycji 3 teatry, w różnej skali, aby móc jak najlepiej dostosować się do potrzeb widowni. Najbardziej popularnym z nich jest Teatr Kolorów - który łączy w sobie optymalne wymiary z dużymi możliwościami technicznymi. Często zabieramy ze sobą również Mikro-Teatr, żeby pokazać dzieciom zasady działania klasycznego teatru cieni.

Mikro-Teatr

Kilka słów o teatrze

Zbudowany z drewna,  ma wymiary około 100x70cm. Z racji swoich gabarytów, idealnie nadaje się na przedstawienia w przedszkolach i szkołach podstawowych, dla widowni liczącej około 20-30 osób.  Jeśli mamy do dyspozycji salę ze zróżnicowaną wysokością rzędów, wtedy przedstawienie może oglądać do 40-50 osób.

Ten teatr daje nam największe możliwości ekspresji, przez zastosowanie najbardziej różnorodnych technik. Charakteryzuje się barwnymi, bajkowymi sceneriami i głębokimi kontrastami. Nie będąc typowym, klasycznym teatrem cieni, pozwala na wprowadzanie ciekawych elementów i oryginalnych technik, budujących nieoczywisty świat, jakiego nie zobaczymy nigdzie indziej.

Teatr Kolorów

Teatr największy ze wszystkich trzech, został zbudowany ściśle według wskazówek Richarda Bradshawa legendarnego australijskiego artysty, który od kilkudziesięciu lat podróżuje po świecie, wystawiając jedyne w swoim rodzaju przedstawienia.

Konstrukcja przypominająca zamknięty z trzech stron gabinet, z ekranem wielkości około 120x80cm pozwala na wystawianie przedstawień nawet dla 100 osób. Jest to prawdopodobnie jedyny teatr tego typu w Polsce. Aktualnie trwają przygotowania do wystawienia pierwszego przedstawienia.

 

fot. Richard Bradshaw

Teatr - Gabinet

TEATR KOLORÓW

MIKRO - TEATR

TEATR - GABINET